MAJSTOR COUTINHO: Evo zašto je Barcelona dala pravo bogatsvo za njega!

U dvoboju prvoplasirane i posljednjeplasirane momčadi španjolskog prvenstva pitanje je bilo samo koliko će Barcelona golova “nakipati” Malagi, koja ove sezone ima samo tri pobjede i čini se da joj je sudbina ispadanje u drugu ligu dogodine.

Čuda se ponekad događaju, no danas nije bio taj dan. Barcelona je bez Messija u sastavu slavila s 0:2. Na njegovom mjestu zaigrao je 105 milijuna eura vrijedni Ousmane Dembele, koji je upisao asistenciju za drugi gol Barcelone. Prvog je u 15. minuti zabio Luis Suarez nakon prekrasnog centaršuta Jordija Albe.

Dembele je zatim u 28. minuti proigrao prizemnom loptom Coutinha, koji je petom loptu proslijedio u mrežu vratara Jimeneza. Samo dvije minute kasnije, Garcia je zaradio crveni karton zbog pogibeljnog starta na Jordija Albu i priča na Rosaledi bila je završena. Barcelona kao da je u nastavku ubacila u nižu brzinu i samo se poigravala s Malagom. Pokušali su i zabiti još golova, ali vratar Malage odlično je branio i u više navrata hvatao “žive lopte” Barceloninim zvijezdama.

Bila je to sigurna pobjeda za Barcelonu i Ivana Rakitića, koji je odigrao cijelu utakmicu. Puno teži zadatak čeka ih u srijedu, kad će se sastati s Chelseajem na Camp Nou u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Prva utakmica završila je 1:1.