MAJSTOR ZA MAJSTORA: Eriksen oduševio izjavom za Modrića!

Hrvatska nogometna reprezentacija došla je do važne pobjede u trećem kolu na gostovanju kod Danske u sklopu Lige nacija. Vatreni su slavili 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Pašalić.

Istina, Vatreni nisu izgledali najbolje u prvom poluvremenu kada je Danska dominirala utakmicom, ali onda Zlatko Dalić radi sjajne poteze te u igru šalje Modrića i Kovačića. Tu se sve promijenilo, a kao plod bolje igre stigao je pogodak Pašalića u 69. minuti. Sve to prokomentirao je Christian Eriksen, najbolji igrač Danske:

“U prvom poluvremenu imali smo nekoliko prilika, a u drugom bitno manje. Utakmica je bila izjednačena, a Hrvatska je zabila gol u najgorem trenutku za nas”, rekao je nakon utakmice za Novu TV Christian Eriksen pa prokomentirao Modrićev nastup:

“On je poseban igrač. Na papiru ima 37 godina [36 op.a.], ali ne izgleda tako na terenu. Užitak je igrati protiv njega, a posebno s njim. Hrvatska je dala gol, ali nije napravila puno toga u drugom poluvremenu.”

Bila je ovo prva utakmica Danske i Hrvatske nakon osmine finala Svjetskog prvenstva u Rusiji, kad je Hrvatska prošla na penale. Danska u zadnjoj utakmici lipanjskog ciklusa Lige nacija u ponedjeljak dočekuje Austriju u Kopenhagenu, a Hrvatska ide na Stade de France u goste svjetskim prvacima Francuzima.