Maksimirska veza u Mađarskoj: Dvojac iz Dinama donio pobjedu na otvaranju sezone!
Arijan Ademi je u lipnju postao novi igrač mađarskog Ujpesta, kluba kojeg vodi bivši trener Dinama Damir Krznar. U momčadi se još nalazi i Fran Brodić, još jedan igrač s iskustvom Maksimira. Ujpest je jučer zakoračio u novu sezonu, protivnik je bio DVTK, klub u kojem također igraju dva Hrvata – Karlo Sentić i Ante Roguljić. Susret je završio pobjedom Ujpesta od 3-1, a Ademi i Brodić odigrali su zapažene uloge u trijumfu svoje momčadi.
Obojica su krenula od prve minute, a Brodić je već u 3. minuti utakmice asistirao Krisztoferu Horvathu koji je u ranoj fazi utakmice pogodio za vodstvo Ujpesta. Horvath je glavni akter bio i krajem poluvremena kada je poslao loptu u sredinu, a hrvatski vratar Karlo Sentić je nespretnom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu. Gosti su u 10. minuti drugoga dijela smanjili na 2-1 iz penala, a potvrda Ujpestove pobjede stigla je u 63. minuti kada je Aljoša Matko pogodio za 3-1.
Ademi je na terenu proveo 59 minuta kada je morao izaći zbog ozljede. Brodić je igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Gleofilo Vlijter. Ujpest je tako na najbolji mogući način otvorio sezonu, a Hrvati na terenu i na klupi imali su veliku ulogu u tome.