Marca na današnju naslovnicu stavila makedonsku zastavu

Portugal i Makedonija večeras od 20:45 igraju odlučujuću utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo. Glavna priča ovih dodatnih kvalifikacija je upravo Makedonija koja je u četvrtak senzacionalno pobijedila Italiju u gostima i došla na samo jednu utakmicu od povijesnog uspjeha.

Borbena i srčana Makedonija preživjela je neprestane napade Talijana te je do pobjede došla golom Trajkovskog u drugoj minuti sudačke nadoknade. No Makedonci danas imaju možda još teži zadatak jer u Portu večeras moraju pobijediti vrlo jaki Portugal, koji je također visio u utakmici protiv Turaka.

Portugalci su vodili 2:0 prije nego što je Burak Yilmaz u 65. smanjio na 2:1 pa je isti igrač pet minuta prije kraja promašio penal za potencijalni produžetak. Portugalci su na kraju slavili 3:1 golom Nunesa duboko u sudačkoj nadoknadi.

Makedonija je večeras veliki autsajder, ali iza sebe ima podršku cijele nacije i vjerojatno ogromne većine neutralnih promatrača, koji bi rado vidjeli još jedno veliko iznenađenje. Na stranu Makedonaca indirektno je stao i poznati španjolski list Marca koji je na današnjoj naslovnici objavio makedonsku zastavu i lik Cristiana Ronalda uz naslov “Ubojice velikana prijete Ronaldu”.

KAKVA BOMBETINA: DINAMO U SVOJE REDOVE DOVODI HRVATSKOG REPREZENTATIVCA?