U 15. kolu talijanske Serie A AC Milan je kod kuće ugostio Crotone i ostvario pobjedu 2:1.

Milan je odmah u startu počeo dominirati, ali gosti dolaze u vodstvo u 26. minuti preko Falcinellija. Domaćin će nastaviti dominaciju, a naplata će doći tek u 41. minuti kada hrvatski vezni igrač Mario Pašalić zabija za 1:1. Asistirao mu je stoper Paletta.

Veliku glupost napravio je Niang u 53. minuti. Sudac je dodijelio jedanaesterac za Rossonere, ali dosta neobični francuski napadač uzima loptu Lapaduli te kreće prema bijeloj točki. Udarac nije bio loš, ali bezobrazno ponašanje prema suigraču mu se vratilo na najgori mogući način. Vratar gostiju, Cordaz, prekrasnom obranom negira pokušaj Nianga.

Lapaduli se nesporazum sa suigračem vratio tek u 86. minuti. Nakon ubačaja fantastično se snašao u šesnaestercu i zabija za velika tri boda. Jako nas je podsjetio na starog lisca Pippa Inzaghija.

Milan je ovom pobjedom smanjio zaostatak Juventusa na minus 4. Sad se očekuje kiks Rome u gradskom derbiju kod Lazija.