Međusobno se mrze i ubijaju, ali sada su ujedinjeni u vrijeđanju Putina i Rusije

U Poljskoj se danas odigralo 23. kolo Ekstraklase, najelitnijeg nogometnog natjecanja u zemlji, a na rasporedu je bila utakmica Legije iz Varšave i Wisle iz Krakowa, velikih rivala kroz povijest, koji se sada kao posrnuli velikani bore za ostanak u ligi.

Osim rivalstva ova dva kluba, dobro je poznato i rivalstvo njihovih navijača. Navijačke ultras skupine koje podržavaju ova dva kluba često su se sukobljavale na ulicama poljskih gradova, ali i u inozemstvu, ako je za to bilo prilike. Danas ipak nije tako.

Zaraćene strane ujedinile su se u navijanju, a ujedinila ih je ruska agresija na Ukrajinu koju su osudili s tribine raznovrsnim skandiranjem, a najčešće se moglo čuti kako zajedno uzvikuju: “Ruska kurva.”

Inače, Legija je slavila 2:1 i tako pobjegla iz zone ispadanja. Zanimljivo, pogodak odluke pao je tek u 94. minuti, a sudac je kraj odsvirao tek u desetoj minuti sudačke nadoknade iako je četvrti sudac pokazao pet minuta nadoknade.

RUSI U PROBLEMIMA: POLJACI, ČESI I ŠVEĐANI OBJAVILI VELIKU VIJEST!