U 13. kolu talijanske Serie A na kultnom San Siru veliki gradski derbi odigrali su AC Milan i Inter.

Prvi dio prošao je u dominaciji Intera, stvarali su više prilika, ali nisu to znali naplatiti. U 24. minuti najbolji priliku imao je Perišić, ali pucao je lijevo od gola. Unatoč silnoj dominaciji Intera, pred sam kraj prvog dijela do vodstva dolazi Milan.

Sjajnu, brzu i spretnu kontru povukao je Bonaventura i jako lijepo daje loptu za Susa, koji je inače ljevak koji je danas igrao na desnoj strani, a on prekrasnim udarcem pogađa za 1:0. u 43. minuti, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Inter se brzo vratio među žive. Već u 53. minuti rezultat je 1:1. Perišić je dobro izveo aut, a Candreva ju mirno dočekao i prekrasnim projektilom zakucao za izjednačenje. Samo pet minuta kasnije opet isti čovjek za Rossonere. Španjolski ofenzivni veznjak Suso sada je pogodio desnom nogom. Lijepo ga je pronašao Bacca, a onda se sjajnim driblingom riješio Medela i dovodi Milan u novo vodstvo od 2:1.

Inter je nastavio sa prilikama, ali rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute.  A onda se ukazao naš Ivan Perišić. Inter je izveo dobar korner, a lopta je stigla do Murilla koji sjajno glavom pronalazi Perišića, a hrvatski nogometaš bez problema matira golmana Milana. Pravi šok za navijače Rossonera.

Igrač utakmice bez ikakve dvojbe Ivan Perišić koji je postigao pogodak i asistenciju.

U idućem kolu Milan ide kod Empolija dok će Inter ugostiti probuđenu Fiorentinu.