Modrić je krenuo s terena u Villarrealu. Uslijedile su gromoglasne ovacije

Villarreal i Real Madrid odigrali su 4:4 u 37. kolu La Lige. U spektakularnoj utakmici Real je na poluvrijeme otišao s prednošću 4:1. Španjolskog prvaka u vodstvo je doveo Arda Güler u 14. minuti, a u 30. je Joselu poduplao prednost. U 39. minuti Alexander Sorloth smanjio je na 1:2, no Lucas Vazquez u 40. povisio je na 1:3.

Arda Güler je novim pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena postavio 1:4. No u drugom poluvremenu Villarreal se probudio. Nezaustavljivi norveški centarfor Sorloth zabio je tri komada. U 48. je smanjio na 2:4, a potom je u 52. i 56. postavio konačnih 4:4.

Hrvatski kapetan Luka Modrić (38) igrao je do 82. minute, a onda ga je zamijenio 20-godišnji Mario Martin. Modrić je pri izlasku s terena Estadio de la Ceramica dobio glasne ovacije domaće publike, kojoj je uzvratio pljeskom.

Navijači Villarreala jakim su se aplauzom i ovacijama naklonili legendarnom hrvatskom kapetanu, koji i dalje čeka odluku Reala o tome hoće li i sljedeće sezone biti njihov član. Villarreal će sezonu okončati na osmom mjestu La Lige.