MOŽE LI SE OVO DOGODITI? Evo tko bi mogao ostati bez direktnog plasmana u Katar!

Danas su nastavljene europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvu u Kataru koje će se igrati sljedeće godine. Svoj put u daleki Katar zakomplicirala je Italija!

Naime, aktualni europski prvaci večeras su mogli čekirati vizu ali na tom putu zaustavila ih je neugodna Švicarska. Na olimpijskom stadionu u Rimu odigran je remi 1:1 te je tako ostala nada Švicarcima da osvoje skupinu C.

Gosti su poveli u 11. minuti preko Silvan Widmara, ali u 36. minuti ga poništava Di Lorenzo. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao ali su Talijani u 90. minuti dobili savršenu priliku kada je sudac Taylor iz Engleske pokazao na bijelu točku. Jorginho je pucao visoko iznad prečke i promašio još jedan penal protiv Švicarske. Isto je uradio prije dva mjeseca.

Uoči posljednjeg kola tako su Talijani i Švicarci još uvijek izjednačeni na vrhu tablice. Italija će sada u goste Sjevernoj Irskoj, dok će Švicarska biti domaćin Bugarskoj. Talijani imaju velike sreće jer se ne gleda međusobni dvoboj jer bi u tom slučaju Švicarska imala prednost zbog gola u gostima. No, sada se gleda gol razlika i trenutno Italija ima +11, dok je Švicarska na +9.

Zanimljivo, Sjeverna Irska je odigrala remi bez golova protiv Italije u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2012. godine. U preostalih šest utakmica Italija je upisala pobjede. S druge pak strane Švicarska nikad nije izgubila od Bugarske pa tako protiv njih imaju četiri pobjede i dva remija.

OVO JE NAJVEĆI KRALJ NA SVIJETU: POGLEDAJTE ŠTO JE OBJAVIO BROZOVIĆ!