MOŽETE LI GA ZAMISLITI U OVOM KLUBU? Ivan Rakitić nakon osvajanja EL slavio s ovim šalom!

Legendarni hrvatski reprezentativac, Ivan Rakitić, jučer je sa svojom Sevillom osvojio Europski ligu. U finalu su bili bolji od Rome nakon jedanaesteraca.

‘Raketa’ je čak bio i najbolji igrač u tom finalu, a nakon utakmice je slavio s hrvatskom zastavom i šalom od Hajduka! Fotografiju Rakitića sa šalom i zastavom na Instagramu je objavio njegov kum Marko Bralić Keto.

Regularni dio i produžeci finala završili su rezultatom 1:1. Roma je povela golom Paula Dybale, ali Sevilla se vratila autogolom Gianluce Mancinija. Španjolci su zatim u raspucavanju zabili sva četiri jedanaesterca, dok su Talijani od tri promašili dva.

Najbolji nogometaš u ovih skoro i 150 minuta utakmice kad se ubroje silne sudačke nadoknade bio je Rakitić. Zaradio je ocjenu 8.3 prema Sofascoreu, a prvi sljedeći igrači po ocjenama su Jesus Navas i Nemanja Gudelj sa 7.5.

Kapetan Seville je u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena, od ukupno čak sedam minuta, opalio s preko 20 metara od gola Rome i pogodio stativu. Rui Patricio je već bio svladan, ali lopta je ipak bila malo neprecizna pa je završila u okviru gola. Zato je Rakitić bio precizan u raspucavanju koje je Sevilli sedmi put donijelo osvajanje Europa lige.