Musa zabio dva gola za Benficu protiv trećeligaša….

Hrvatski nogometni napadač Petar Musa (24) zabio je u dva gola u pobjedi Benfice od 3-1 nad portugalskim trećeligašem Amorom.

Benfica je u svom kampu ujutro odigrala prijateljsku trening utakmicu pruživši priliku igračima koji u prethodnoj utakmici s Newcastleom nisu dobili dovoljnu minutažu, priopćio je klub iz Lisabona.

Musa, koji je ljetos došao iz Boaviste, zabio je prva dva gola za vodstvo od 2-0.Večer ranije je Benfica na svom terenu svladala engleskog prvoligaša Newcastle 3-2, osvojivši tradicionalni “Eusebio Cup”, no Musa je taj susret odgledao s klupe za pričuve. Prije pet dana je ušao u 78. minuti prijateljske utakmice u kojoj je Benfica s 4-2 svladala novog španjolskog prvoligaša Gironu.

Benfica će prvu službenu utakmicu igrati u utorak 2. kolovoza protiv danskog Midtjyllanda u 3.pretkolu Lige prvaka.

Izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić u lipnju je zvao Musu za tri utakmice Hrvatske u Ligi nacija, no 190 centimetara visoki napadač se bio zarazio koronavirusom pa je otpao s popisa. Početkom srpnja je ozlijedio nožni prst te se brzo oporavio.

Musa je prošle sezone u 27 prvenstvenih utakmica za Boavistu zabio 11 golova i upisao tri asistencije. Klub iz grada Porta sezonu je okončao na 12. mjestu među 18 klubova prve portugalske lige pa prodao Musu u Benficu. Musa je nakon toga s Benficom, koja je sezonu okončala na trećem mjestu, potpisao ugovor na pet sezona.

Petar Musa je karijeru počeo u podmlatku Hrvatskog Dragovoljca i Zagreba, a prošao je i kroz Inter Zaprešić, češke Viktoriju Žižkov i Slovan Liberec te njemački Union Berlin. Za hrvatsku U-21 reprezentaciju upisao je 11 nastupa i 4 gola.