NABRIJANI KOVAČ: Hrvatski trener poslao sjajnu poruku navijačima Bayerna!

Nakon tri utakmice bez pobjede u prvenstvu, Bayern je pronašao žrtvu, slavili su na gostovanju u Bremenu i to zahvaljujući negdašnjem igraču Werdera Sergeu Gnabryju koji je bio dvostruki strijelac. Bavarci ipak nisu smanjili zaostatak za vodećom dortmundskom Borussijom jer su crno-žuti doma bili bolji od Freiburga 2:0.

U petak navečer održana je godišnja skupština Bayerna, na kojoj su se po prvi čuli zvižduci i negodovanja prilikom govora predsjednika UlijaHoenessa. Zamjerili su mu na odnosu prema PauluBreitneru, legendi bavarskog kluba kojem je nedavno oduzeta ulaznica za ložu na Allianz Areni zbog oštrih kritika na rad čelnika u posljednje vrijeme.

Hoeness je pak u govoru naglasio kako će sljedećeg ljeta biti velikih investicija u momčad, a to uopće neće biti problem jer je prošla fiskalna godina završena s rekordnim prihodom od 690 milijuna eura. No, do sljedećeg ljeta treba preživjeti, osnovni cilj više nije osvajanje naslova prvaka, nego osigurati plasman u Ligu prvaka.

Serge Gnabry prije dvije i pol godine stigao je u Bremen iz Arsenala i te sezone bio je pravo osvježenje, s 11 pogodaka doveo je Werder do luke spasa, a sebi je kupio ulaznicu za Bayern. Ovo se ljeta vratio u München nakon posudbe u Hoffenheimu i kod Nike Kovača dobiva značajnu minutažu. Jučer nije trebao zaigrati od prve minute, no Arjen Robben, junak pobjede nad Benficom nije bio posve spreman, pa je Gnabry ušao u postavu.

Bila je to jedina promjena u postavi u odnosu na utorak. Kovač je i najavio da više neće rotirati bez razloga. Ponovo je započeo s dva zadnja vezna, Kimmichom i Goretzkom, kako bi učvrstio defenzivni red. Bavarci su odigrali vrlo dobru utakmicu, većim dijelom utakmice kontrolirati su suparnika koji je izgledao nemoćno. Poveli su preko Gnabryja nakon savršene lopte Kimmicha. Ipak, Neuer nije ostao netaknute mreže, ovog puta on je krivac za gol, izletio je u prazno na ubačaj sa strane, ni Boateng nije izgledao najbolje i Osako je izjednačio.

– Izašao sam van kako bih izbio loptu, da sam ostao na liniji bio bih nemoćan – opravdavao se Neuer nakon utakmice.

Pritisak gostiju bio je ipak presnažan, i drugim pogotkom Gnabryja sva tri boda otišla su s Wesera na Isar. Gnabry nije slavio pogotke, no nakon utakmice nije mogao skriti zadovoljstvo.

– Naravno da sam presretan zbog golova koji su donijeli pobjedu momčadi. Ali nisam želio slaviti iz poštovanja prema klubu u kojem sam proveo sjajnu sezonu – objasnio je Gnabry.

Kovač je osim bodova dobio i dva nova igrača, prve minute nakon ozljeda odigrali su Alcantara i Coman, a jedini problem bi mogla biti Riberyjevaozljeda zbog koje je Francuz izašao u 38. minuti.

– Bila je to suverena predstava moje momčadi. Odigrali smo tehnički, taktički i na kraju borbeno na visokoj razini. Ako nešto nije bilo dobro, to je slaba realizacija, promašili smo šest, sedam prigoda iz kojih smo trebali zabiti. Posebno sam zadovoljan defenzivom, svi su se branili i brzo smo nakon oduzete lopte kretali prema naprijed. Vidi se da kada imamo prostora možemo puno toga napraviti, čestitke mojoj momčadi – rekao je Niko Kovač i najavio kako je plan sada jasan – pobjeda u svih pet utakmica do kraja polusezone (Nürnberg, Ajax, Hannover, Leipzig, Eintracht).

– Namjeravamo pobijediti u svim utakmicama do zimske pauze, a za to ćemo morati naporno raditi – rekao je bivši hrvatski izbornik.

RASPAD SISTEMA U UNITEDU: Mourinho i Pogba se ponovno sukobili!