NAJBOLJI SUDAC, ALI JE ZEZNUO: Pogledajte kako je Mažić poklonio pobjedu Francuskoj protiv Njemačke!

Sinoć smo vidjeli veliki derbi u Ligi nacija. U Parizu su vrlo zanimljivu utakmicu odigrali Francuska i Njemačka, a posebno nas je zadivio veliki preokret u režiji Francuza. No, tome je kumovao ponajbolji sudac na svijetu, Milorad Mažić. Bio je ovo dvoboj svjetskih prvaka iz 2014. i 2018. godine.

MAŽIĆ SPASIO FRANCUSKU

Njemačka je u subotu doživjela pravi kolaps na gostovanju kod Nizozemske. Vidjeli smo preporođene Nizozemce koji su razbili Low i njegove izabranike s čak 3:0! I izgledalo je kako će Njemačka bar u ovoj utakmici napraviti nešto drugačije. Već u 14. minuti Njemačka je povela preko Kroosa koji je uspješno realiziralo jedanaesterac.

Francuzi su izjednačili u 62. minuti sjajnim golom Antoinea Griezmanna. Lucas Hernandez je s lijeve strane ubacio na deset metara, a napadač Atletica neobranjivim udarcem glavom matirao Manuela Neuera.

Deset minuta prije kraja – preokret. Mats Hummels je uklizao, Blaise Matuidi pao u kaznenom prostoru, a Mažić dosudio još jedan jedanaesterac. Čini se da je pogriješio jer je u spornoj situaciji čak Matuidi stao na Hummelsovu nogu. Pogodak s bijele točke uspješno je realizirao Antoine Griezmann.

Stanje u grupi zaista je fascinantno. Francuska je na vrhu tablice (7 bodova) dok slijedi Nizozemska koja ima 3 boda, a na začelju je Njemačka koja ima samo bod! Nizozemska će prvo ugostiti Francusku, a onda će u gost Njemačkoj. Ukoliko Nizozemci slave protiv Francuske onda će Njemačka ispasti iz Lige A što bi zaista bilo iznenađenje s obzirom da Nizozemce trese golema kriza pošto nisu bili na Europskom prvenstvu 2016. i Svjetskom prvenstvu 2018. godine.