NAPOKON ODUŠEVLJENJE: Evo što je trener Dinama rekao nakon pobjede u Kazahstanu

Sergej Jakirović napokon može biti sretan jer je Dinamo nakon nekog vremena uspio spojiti dvije pobjede. Nakon što su u 90. minuti slomili Osijek, danas su u Europi u dalekom Kazahstanu kod Astane upisali novu pobjedu 2:0.

Modri su tako došli na korak do novog ‘europskog proljeća’, a goleme zasluge tome idu i Viktoriji Plzen koja nastavlja nizati pobjede u ovoj skupini C. Naime, češki klub je u gostima svladao FC Ballkani s minimalnih 0:1. Zbog toga sada Dinamu je dovoljan i samo bod protiv Ballkanija u posljednjem kolu kako bi se dočepali drugog kruga.

Nakon susreta u Kazahstanu kod Astane oglasio se Sergej Jakirović koji je pred okupljenim novinarima kazao:

“Dobro smo ušli u utakmicu, kontrolirali smo je do kaznenog udarca. Očekivano, suparnik je bio u niskom bloku i čekao kontru i polukontru. Ono što nismo dobro napravili, a u pripremi je naznačeno, jest ofenzivno markiranje, odnosno kada lopta ode gore da jedan bek ostaje i prevenira situaciju jer su oni riskirali. Tako su nas dosta mučili.

Slabo je u prvom dijelu bilo i po pitanju naših neforsiranih grešaka. Stavili su nas pod pritisak zbog kontri jer su brzi naprijed. Od toga smo se obranili i na poluvremenu napravili jednu zamjenu. Sučić nam je puno donio u drugom poluvremenu.

Zabili smo rani gol i usmjerili utakmicu u našem smjeru. Bilo nam je važno da nas ne iskontriraju. Imali smo još situacija koje smo mogli iskoristiti. Kontrolirali smo utakmicu, osobito kada su dobili crveni karton. Morali smo riskirati jer nam je igrala samo pobjeda, nismo imali što čekati.

Bili su ispred nas, odgovaralo im je čekati nas. Zagorac je super obranio penal. Vratar je tu, znamo kako kvalitetne golmane imamo. Zamjena Bulat-Sučić? Taktičke naravi, a i Marko je imao problema s energijom i nogom. Ristovski je također visio na poluvremenu, no stisnuo je zube. Završili smo s drugim stoperskim parom. Dečki su tu, trude se.

Rukavina? Da, europski debi za njega. Mislio sam ga i prije uvesti, razmišljao sam što će biti s Petkovićem, koji je dobar u prekidima i za fazu obrane. A i treba mu utakmica. Tako smo procijenili da ćemo izvaditi Vidovića.

Htjeli smo u zadnjem kolu odlučivati sami o sebi, nema ništa ljepše. Ova utakmica bila nam je kao polufinale, a slijedi nam final