NAVIJAČI SU OSTALI U ŠOKU: Pogledajte što je Pep Guardiola napravio Haalandu!

Manchester City je s nestvarnih 7:0 razbio RB Leipzig te se sa stilom plasirao u četvrtfinale Lige prvaka. Apsolutni junak utakmice je 22-godišnji norveški napadač Erling Haaland koji je postigao čak pet pogodaka.

Osim Haalanda zabijali su još Ilkay Gundogan te Kevin De Bruyne. ‘Građani’ su se tako pridružili Chelseaju, Benfici, Bayern Munchenu, Milanu i Interu. Sutra ćemo doznati preostala dva kluba, a tamo bi se trebali naći Real Madrid i Napoli.

No, ono što je neugodno iznenadilo navijače su događaji na Etihadu. Naime, Haaland je do petog gola došao već u 57. minuti pa su tako fanovi putem društvenih mreža itekako navijali da dođe i do šestog pogotka. Međutim, sve je to upropastio Pep Guardiola koji je izvadio Haalanda iz igre u 63. minuti!

Norvežanin je inače postao tek treći nogometaš koji je zabio čak pet pogodaka u jednoj utakmici Lige prvaka. Prvi je bio Lionel Messi, koji je zabio pet golova protiv Bayer Leverkusena 2012. godine, a drugi Luiz Adriano, koji je kao igrač Šahtara 2014. godine zabio pet golova Bate Borisovu.

Ipak, Haaland vjerojatno nakon ove utakmice neće biti potpuno sretan jer je imao šansu postati prvi koji je zabio šest golova u jednoj utakmici. Imao je na raspolaganju još barem pola sata igre, ali Pep Guardiola odlučio je da mu je od potencijalnog Haalandovog lova na rekord važnije da ga povuče na klupu i odmori za utakmice koje dolaze.

Ostaje nam za vidjeti hoće li ovaj potez Guardiole možda narušiti odnose u svlačionici jer bi se ipak radilo o nevjerojatnom rekordu. Isto tako dodajmo kako neki fanovi smatraju da je Pep želio zaštiti bivšeg ljubimca Messija koji je također zabio pet golova…