NAVIJAČI SU ŠOKIRANI: Evo što je Ten Hag izjavio nakon teškog poraza od Liverpoola!

Liverpool je na Old Traffordu pobijedio Manchester United 3:0 u trećem kolu Premier lige. Luis Diaz postigao je dva pogotka, u 35. i 42. minuti, dok je treći zabio Mohamed Salah u 56. minuti. Tragičar susreta bio je iskusni brazilski veznjak Casemiro, koji je u prvom poluvremenu dvaput pogriješio i tako omogućio gostujućem sastavu da postigne dva pogotka i riješi utakmicu.

Momčad trenera Arnea Slota, koji je ovoga ljeta naslijedio Jürgena Kloppa, ima maksimalnih devet bodova te se s gol-razlikom 7:0 nalazi na drugome mjestu, iza Manchester Cityja koji također ima tri pobjede, ali uz gol-razliku 9:2. Unitedu je ovo bio drugi poraz, pa s tri boda drži 14. poziciju.

Trener Uniteda Erik ten Hag dao je izjavu nakon poraza. Nizozemski stručnjak uvjeren je da njegova momčad ima priliku ove sezone osvojiti trofej. Ne želi negativno gledati na utakmicu s Liverpoolom i poručio je da od njega nitko ne treba očekivati čarobne rezultate.

“Ja nisam Harry Potter, morate to priznati. Trojici igrača ovo je bio prvi put da su startali ove sezone. Manuel Ugarte (novi igrač, predstavljen uoči utakmice s Liverpoolom, op. a.) nije igrao nijednu minutu. Mora ući u formu, a zatim ćemo mu pronaći mjesto u momčadi. Siguran sam da će nam pridonijeti, no trebat će nekoliko tjedana, možda i mjesec dana, to vrijedi za sve igrače”, rekao je Ten Hag.

Podsjetimo, Manchester United luta otkako ga je 2013. godine napustio legendarni trener Sir Alex Ferguson. Promijenio se niz trenera, a Ten Hag je u klubu od 2022. godine. Ukupno je vodio 118 utakmica, upisavši 69 pobjeda, 15 neriješenih rezultata i 34 poraza. U sezoni 2023./2024. osvojio je FA Cup, a 2022./2023. engleski Liga kup.

“Ovo je treća utakmica u sezoni. Moramo izgraditi novu momčad. Bit ćemo dobri, ali jasno je da se moramo poboljšati. Prilično sam uvjeren da ćemo na kraju sezone imati veliku priliku podići još jedan trofej”, izjavio je Ten Hag.