NE ISPLATI SE LIKOVATI: Treneru Borussije Dortmund se osvetilo ruganje Bayernu!

U njemačkoj Bundesligi ostalo je još točno 10 kola, a mi slobodno možemo reći – Bayern Munchen ili Borussia Dortmund!

To je dvojac koji će se vrlo vjerojatno do samog kraja boriti za naslov prvaka Njemačke. No, prije samo mjesec dana sve je bilo potpuno drugačije. Bayern je gostovao kod Bayera te su čak imali vodstvo nakon prvog dijela, ali ‘Apotekari’ su u drugom poluvremenu postigli čak tri pogotka i tako nanijeli novi poraz Kovaču i njegovim izabranicima. Istog dana BVB je igrao kod Frankfurta te su iz tog dvoboja iščupali bod.

No, i taj remi bio je dovoljan da se prednost nad Bavarcima poveća na vrlo ugodnih 7 bodova. Nakon vikenda trener Borussije Dortmund, Lucien Favre, odlučio je bocnuti svoje najveće rivale s doista komičnom izjavom: “Mi smo prvi na tablici, Gladbach je drugi. Tko je treći?”, ironično se zapitao na presici švicarski trener. O kako li se samo zeznuo…

Nakon te izjave BVB je remizirao protiv Hoffenheima kod kuće 3:3 iako su ‘Žuti’ imali čak 3:0 od 66. minute! Nakon toga odigran je dvoboj kod Nurnberga koji je završio bez golova. Zatim je teško izborena pobjeda protiv Bayera iz Leverkusena, a prošli petak su sasvim neočekivani izgubili kod Augsburga 3:2. U međuvremenu, Niko Kovač je šutio i nizao pobjede protiv Schalkea, Augsburga, Herthe i Gladbacha.

Epilog? Stanje na tablici Bundeslige kaže: Na prvom mjestu trenutno se nalaze i Borussia Dortmund i Bayern Munchen (54 bodova). ‘Žuti’ jedino imaju prednost zbog bolje gol razlike, ali i to bi se uskoro moglo promijeniti.

Poanta priče je da se ne isplati likovati usred sezone jer još ima puno utakmica za odigrati. Navijači tako mogu kazati da je to bilo 30-ak dana iz noćne more jer su njihovi ljubimci teško stradali u Londonu kod Tottenhama u sklopu Lige prvaka, prve utakmice osmine finala.

JUVENTUS PRIPREMA VELIKO IZNENAĐENJE: ALLEGRI NA LJETO ODLAZI, A UPRAVA VEĆ NAŠLA NEOČEKIVANU ZAMJENU!?

VELIKI PLANOVI: Talijanski div na ljeto kupuje Barceloninog Coutinha!?