NE, OVO NIJE ŠALA: Trener Southamptona ‘objasnio’ zašto ignorira Orišića i Ćaletu-Cara!

Engleski prvoligaš Southampton nastavlja s katastrofalnim partijama u domaćem prvenstvu. Ovog puta su na svom stadionu izgubili od Wolverhamptona 1:2.

Southampton je nakon prvih 45 minuta imao dobitnu situaciju, vodio je sa 1-0 golom Alcaraza (24) te je imao igrača više na terenu. No, gosti su u nastavku i sa 10-oricom kreirali preokret, Bednarek (72-ag) je nespretnom reakcijom zabio autogol za izjednačenje da bi Joao Gomes (87) odličnim udarcem u završnici osigurao tri boda “vukovima”.

Wolverhampton je sada 15. sa 23 boda, dok je Southampton ostao na dnu sa samo 15 bodova, odosno četiri manje od 17. Leeds Uniteda koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Zanimljivo, u konkurenciji za današnju utakmicu nije bilo Mislava Oršića i Duje Ćaleta-Cara. Okupljene novinare zanimalo je zašto glavni trener, Nathan Jones, ne koristi usluge Hrvata, posebice Oršića koji je stigao kao veliko pojačanje.

“Oršić i Ćaleta-Car ne igraju jer je to moja odluka. Drugi su ispred njih”, odgovorio je kratko Southamptonov trener.

Oršić je mjesec dana došao u Southampton iz Dinama za odštetu koja uz bonuse može iznositi i deset milijuna eura, ali nije dobro startao. Od devet utakmica Southamptona od tada, u prvoj postavi bio je na samo dvije, no na obje je zamijenjen. Na dvije je dobio po nekoliko minuta, a na tri nije ulazio u igru.

Konačno, na dvije zadnje nije niti bio u konkurenciji. Ćaleta-Car je pak od dolaska iz Marseillea za također 10-ak milijuna eura bio starter u sedam od mogućih 16 prvenstvenih utakmica, dok je u natjecanjima kupa od sedam utakmica počeo četiri.