NEMA KRAJA SENZACIJAMA: Klub iz San Marina senzacionalno iz Europe izbacio bivšeg Dinamova protivnika

Tre Fiorio iz San Marina senzacionalno se plasirao u 2. pretkolo Konferencijske lige nakon što je u dvije utakmice, i to s dvije pobjede (1:0, 3:1), izbacio Folu Esch.

Klub iz Luksemburga, koji je 2015. u 2. pretkolu Lige prvaka na Maksimiru odigrao 1:1 s Dinamom pa ispao u uzvratu, bio je veliki favorit u ovom dvoboju, ali je potpuno neočekivano ispao.

Tre Fiori, jedan od najslabijih klubova u Europi, senzacionalno je dobio prvu utakmicu u Luksemburgu 1:0 golom argentinskog igrača Nuneza Mastroiannija, koji je dan prije došao u klub. Fola Esch bila je veliki favorit i u uzvratu, ali je Tre Fiori poveo u 31. minuti golom Goha prije nego što je Mendes izjednačio šest minuta kasnije.

A onda je na scenu stupio Bojan Gjurchinoski, Makedonac s dvojnim hrvatskim državljanstvom koji je u karijeri igrao za hrvatske klubove Pazinku, Jadran iz Poreča, Istru, Rovinj i Funtanu prije nego što se otisnuo u San Marino, iz kojeg je otišao u Podrinje u BiH pa opet u Tre Fiori.

Gjurchinoski je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabio za 2:1, da bi onda u 51. minuti krasnim golom povisio na 3:1. Domaćini su se do kraja organizirano branili i došli do tek četvrte pobjede nekoga kluba u povijesti San Marina, a tri je upisao upravo Tre Fiori, koji će u 2. pretkolu igrati protiv B36 s Farskih otoka, koji je senzacionalno izbacio Borac iz Banje Luke.