NEOČEKIVANI KIKS: Svjetski prvak prosuo bodove na početku kvalifikacija!

Jučer su diljem Europe započele kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se krajem iduće godine igrati u Kataru. Aktualni prvak Francuska imala je naizgled lagani posao kod kuće protiv Ukrajine ali na kraju se moraju zadovoljiti teško izborenim bodom.

Francuzi su odlično otvorili susret pa su tako poveli u 19. minuti preko Griezmanna. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao iako su odlične prilike imali napadači Giroud i Mbappe.

I kako to inače biva ukoliko se ne zabiju prilike onda dođe kazna. U 59. minuti autogol zabija stoper Presnel Kimpembe i tih 1:1 ostalo je do kraja unatoč velikoj dominaciji Francuza. Naime, izabranici Deschampsa imali su posjed lopte od čak 62% te su uputili 18 udaraca prema vratima Ukrajine. No, rezultat se nije mijenjao.

Francuska se nalazi u skupini D, a tamo su još igrali Finska i BiH. Taj susret završio je 2:2. U ovom kolu slobodan je bio Kazahstan, a u sljedećem kolu im dolaze upravo Francuzi, dok će Ukrajina ugostiti Finsku.