NETKO ĆE ZA OVO ODGOVARATI: Mladom igraču ozbiljno pozlilo nakon utakmice Dinama i Mladosti iz Ždralova

Jučer je i službeno otvorena nova sezona juniorskog prvenstva Hrvatske. Čast da odigraju prvu utakmicu dobili su igrači Dinama i Mladosti iz Ždralova.

Susret je odigran jučer na stadionu Maksimir kao svojevrsna uvertira večernjeg susreta prve momčadi Dinama protiv Šibenika, u kojoj su domaćini slavili 3:0. Aktualni juniorski prvaci pod vodstvom trenera Ronalda Šiklića su protiv Mladosti slavili 3:1. Strijelci za Dinamo su bili Tomas Baković u 14. minuti, Mislav Ćutuk u 35. minuti i Petar Andrić u 54. minuti. Za goste je počasni gol u 74. minuti zabio Petar Ivančan.

Međutim, na utakmici se zamalo dogodila velika tragedija. Naime, ovaj susret mladih nogometaša obilježila je činjenica da su ga igrali u 11 sati, a na stadionu je izmjerena temperatura od čak 40 Celzijevih stupnjeva.

Lokalni portal Bjelovar.live prenosi da je cijenu nehumanih uvjeta za igranje nogometa platio igrač gostiju, U-18 reprezentativac Luka Rešetar (18), kojem je nakon utakmice ozbiljno pozlilo tako da je pozvana hitna pomoć.

Trener gostiju Mario Kos je nakon utakmice izjavio: “Ovo je strašno. Po ovom vremenu ne smije se izlaziti, a kamoli igrati nogomet. Mogli smo igrati bilo kada, i u nekom od noćnih termina, ali očito netko nema razumijevanja. Odigrali smo iznenađujuće dobro. Čestitam svojim igračima na herojski odigranoj utakmici. Mi smo stvarali prilike, dok je Dinamo svoje malobrojne prilike realizirao. Jednostavno, nismo smjeli ugroziti Dinamo, ali to je neka druga priča. Ponavljam još jednom, odigrali smo herojsku utakmicu i na tome čestitam igračima.”

Za analizu utakmice Arsenal – Wolves kliknite OVDJE.