NEVIĐENI DEBAKL: Bosna i Hercegovina na sramotan način ostala bez Svjetskog prvenstva!

Bosna i Hercegovina danas je imala sjajnu priliku da skoči na drugo mjesto u kvalifikacijskoj skupini D, ali Finska je ipak bila prejaka.

BiH je na svom terenu u Zenici izgubila od Finske 3:1. Iako je više od 60 minuta imala igrača više, BiH je odigrala vrlo slabu utakmicu i Finska zasluženo odnosi sva tri boda.

BiH je na samom početku utakmice imala neke dobre šanse, ali Finska je preuzela kontrolu sredinom prvog poluvremena. U 25. minuti Ibrahim Šehić obranio je jedanaesterac Pukkiju, no ništa nije mogao četiri minute kasnije kada je iz velike blizine poentirao Marcus Forss.

Veliku nadu u preokret domaćima je donio crveni karton Finca Jukke Raitale u 37. minuti zbog grubog prekršaja na Kolašincu, ali u 51. minuti poslije loše reakcije obrane BiH Robin Lod pogodio je za 2:0.

Susjede je u igru vratio Dinamov dvojac u 69. minuti. Amer Gojak ubacio je iz slobodnog udarca, a odlično je pred golom reagirao Luka Menalo i zabio za 2:1. BiH ipak nije uspjela iskoristiti nalet nakon tog pogotka i u 73. minuti golom ju je poslije prekida šokirao Daniel O’Shaughnessy te tako zapečatio pobjedu svoje reprezentacije.

Finska je trenutno na poziciji koja je vodi u dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, no i dalje joj prijeti Ukrajina, koja ima samo dva boda manje. Finci će u zadnjem kolu dočekati Francusku, dok će Ukrajinci na gostovanje kod Bosne i Hercegovine.