NEVIĐENI RASPAD SISTEMA: Francuski izbornik je ovog igrača sat vremena tjerao iz igre!

U osmini finala europskog prvenstva najveće iznenađenje dogodilo se na dvoboju između Francuske i Švicarske. Aktualni svjetski prvaci nisu mogli protiv Švicaraca koji su prošli dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Koliko je Francuska bila u lošem stanju najbolje govori nevjerojatno ponašanje Kingsley Comana. Krilnog napadača Bayerna izbornik Deschamps uveo je na poluvremenu pri vodstvu Švicarske 1:0 umjesto očajnog stopera Clementa Lengleta kako bi s daleko ofenzivnijom postavom krenuo po preokret.

Međutim, ozljedama skloni Coman je ubrzo nakon početka drugog dijela ozlijedio mišić desne noge. Deschamps je to vidio i pokazivao mu da izađe iz igre u koju je tek par minuta ranije ušao, ali Coman je to odbijao, usput se svađajući s izbornikom, što su primijetili svi koji su gledali utakmicu.

Dok su se Deschamps i Coman svađali, prošlo je drugo poluvrijeme u kojem je Francuska preokrenula na 3:1, a zatim u zadnjih deset minuta i prosula prednost za 3:3.

“Deschamps je neuspješno pokušavao zamijeniti ozlijeđenog igrača i na pauzi prije prvog produžetka te između prvog i drugog produžetka”, piše L’Equipe i otkriva da je izbornik prilikom zadnje pauze vikao na Comana: “Ali Kingsley, ti nećeš više igrati!”

Međutim, Coman je i nakon toga ostao u igri, iz koje je jedva izašao tek u 111. minuti. Dakle, nakon što je Deschamps čak sat vremena neuspješno pokušavao zamijeniti ga. Točnije, Coman je cijelo to vrijeme odbijao izbornikovu zapovijed da izađe iz igre.