NEVJEROJATNA DRAMA: Zrinjski ipak ostao bez trećeg pretkola Lige prvaka…

BIH prvak Zrinjski Mostar ipak nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice protiv slovačkog prvaka Slovana iz Bratislave.

Slovan Bratislava slavila je s minimalnih 0:1 u Mostaru zahvaljujući pogotku 23-godišnjeg ganskog napadača Sharanija Zuberua. Malo tko je davao šanse Zrinjskom u uzvratu, a posebno nakon što su Slovaci poveli 2:0 u drugom poluvremenu. Zabijali su Aleksandar Čavrić te opet Zuberu.

No, Zrinjski se uspio vratiti pogocima u 75. i 93. minuti kada su zabijali Hrvoje Barišić i Antonio Ivančić. Ipak, nije bilo snage da se postigne i treći pogodak koji bi odveo ovaj okršaj u produžetke.

Slovan Bratislava tako svoj put nastavlja u trećem pretkolu gdje će igrati protiv boljeg iz susreta Sheriff Tiraspol – Maccabi Haifa, dok će Zrinjski igrati protiv poraženog iz duela Breidablik – Kopenhagen. No, to će vjerojatno biti islandski prvak s obzirom da su Danci slavili 2:0 u prvoj utakmici.

Također dodajmo kako će Zrinjski, ukoliko prođe Islanđane u trećem pretkolu Europske lige, onda imati minimalno osiguranu grupnu fazu Konferencijske lige. To će ujedno biti prvi put da BIH predstavnik igra neku grupnu fazu UEFA-inog natjecanja.