Nevjerojatne brojke Lovre Kalinića protiv Dinama…

“Lovre Kalinić je bio igrač utakmice. Lovre je najbolji vratar u Hrvatskoj”, izjavio je Hajdukov trener Valdas Dambrauskas nakon što je Dinamo njegovu momčad pobijedio na penale (4:1) i osvojio SuperSport Superkup. Prvak je tako osvojio trofej, a osvajač Kupa može zahvaliti čudesnoj partiji svog kapetana što nije doživio debakl nego je regularni dio završio bez golova.

Hajduk je u prvom poluvremenu bio bolji, ali u nastavku je nestao. Do kraja utakmice njegov gol bio je pod opsadom Dinama, ali Lovre Kalinić impresivno je branio sve što je prema njemu išlo u neprekidnoj kanonadi. Prva u nizu sjajnih obrana bila mu je fenomenalna parada kojom je u 51. minuti skinuo Ademijev udarac s desetak metara.

Deset minuta kasnije Ivanušec je sve napravio odlično; ubačaj s desne strane umirio prsima i onda s par metara silovito pucao. Gol se činio neizbježan svima osim Hajdukovom golmanu. Kalinić je nestvarnom obranom spriječio i da ovo uđe u njegov gol, a Ivanušec, koji je sve napravio kako treba, još dugo je u nevjerici gledao prema suparničkom vrataru vrteći glavom.

Kalinić je u 68. minuti lijepom paradom obranio i Špikićev udarac glavom. U 75. minuti Ademi i Petković odigrali su dupli pas i Ademi je bio u velikoj prilici, ali je Kalinić na vrijeme izašao i pokupio mu loptu. Osam minuta kasnije Špikić je s valjda metar i pol od gola odlično pucao glavom pod prečku, ali je nevjerojatni Kalinić i ovo skinuo.

U samoj završnici pred njega je u kontri sam izbio Oršić, ali je Kalinić odličnim istrčavanjem i pravovremenim padom tijelom obranio i ovo. Naknadno je označen ofsajd, ali navodimo i ovu situaciju kao novi u nizu dokaza da je Kalinić u ovom derbiju bio nesavladiv. Najbolji igrač utakmice nije obranio nijedan penal prilikom raspucavanja, ali ono što je napravio tijekom utakmice je za pamćenje.

Pokazuje to i statistika. Kalinić je imao šest obrana, od čega čak šest udaraca upućenih prema njegovom golu iz kaznenog prostora. Kao što smo istaknuli opisujući akcije, to su bili sjajni udarci, većinom iz velike blizine, ali ih je Kalinić svejedno branio.

Dva puta je otklanjao opasnosti i na druge načine, kao što je primjerice bacanje u noge Ademiju red golom nakon što je Dinamov kapetan u trku prošao par suparnika i izbio sam pred Kalinića. Sve u svemu, jedna od partija života Lovre Kalinića i to osam dana nakon što je 32-godišnji golman potpisao ugovor s klubom u koji se vratio na posudbu iz Aston Ville prije dvije godine.

PRAVA AGONIJA: POZNATI HRVATSKI KLUB ODUSTAJE OD PRVE NL!?