NEVJEROJATNI RASPLET U POZNATOJ LIGI: Pogodak u 93. minuti ih spasio od ispadanja!

Uoči posljednjeg kola Serie A, bilo je neizvjesno tko će se pridružiti Sassuolu i Salernitani na putu u Serie B.

Frosinone je, unatoč tome što mu je bio dovoljan bod protiv Udinesea, izgubio 0-1 i ispao u niži rang. Pobjednički gol za Udinese zabio je Keinan Davis u 76. minuti.

S druge strane, Empoli je ugostio Romu i poveo golom Mattea Cancellierija u 23. minuti. Roma je izjednačila preko Houssema Aouara prije poluvremena.

Izjednačeni rezultat značio bi da će Empoli biti relegiran, a da će Frosinone nastaviti igrati u Serie A iduće sezone. Međutim, gol za pobjedu Empolija okrenuo bi cijelu stvar naglavačke, te bi Empoli ostao u Serie A.

Kada su već navijači Empolija izgubili svu nadu, na samom kraju ključni pogodak za Empoli postigao je M‘Baye Niang u trećoj minuti sudačke nadoknade.

S ovim rezultatima, Udinese je završio s 37 bodova, Empoli s 36, dok Frosinone ostaje na 35 bodova i seli u Serie B zajedno sa Sassuolom i Salernitanom.

Prvak Inter remizirao je s Veronom 2-2, dok je Atalanta slavila protiv Torina 3-0. Mario Pašalić zabio je treći gol za Atalantu iz penala. Lazio je remizirao sa Sassuolom 1-1, a Napoli i Lecce odigrali su bez golova.