NEZADOVOLJNI SUĐENJEM: Osijekov glasnogovornik žestoko udario po Strahonji

Hajduk Split je u 16. kolu HNL-a svladao Osijek na Poljudu 3:1, ali nakon susreta opet se priča o suđenju. Ovog puta, suci su bili Ciprani.

Najviše se priča o udarcu s bijele točke kojim je Hajduk u 71. minuti poveo 2:1 i prelomio susret, ali i o situaciji iz sredine prvog poluvremena kada je Lukas Grgić vukao igrača Osijeka za dres u šesnaestercu. Gosti su tražili penal, ali se VAR u tom slučaju nije ni oglasio.

Sudački ekspert Marijo Strahonja gostovao je u HRT-ovoj emisiji stadion i osvrnuo se na obje situacije. Utakmicu je vodio ciparski sudac Antoniou Menelaos, a Strahonja mu je dao za pravo kod obje odluke koje su podijelile navijače.

Strahonjina analiza isprovocirala je reakciju glasnogovornika Osijeka Marija Mihića koji je na društvenim mrežama napisao što misli o njemu. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:

“Sudački ekspert Strahonja. Kako nas lijepo podučava iz vikenda u vikend o intenzitetu nekog kontakta u 16 metara, (ne)prirodnom položaju nečije ruke, visokom žutom kartonu i sličnim nogometnim floskulama, ajmo se malo prisjetiti kakav je on bio sudac…

Igrali su Varaždin i Osijek 18. 02. 2006., a glavni je akter, zanimljivo, bio baš “ekspert” iz TV emisije. Prenosim tadašnje izvješće iz medija (nacionalnih, ne osječkih), citirajući:

“U susretu 19. kola HNL Osijek je u Varaždinu svladao Varteks 1:0. No, utakmicu je obilježila bizarna odluka suca Strahonje iz 76. minute. Prvo je dosudio penal za Osječane, a nakon što je Milardović zabio s bijele točke, Strahonja je poništio gol i naredio da se utakmica igra dalje! Bila je to nevjerojatna situacija, budući da je sudac iz samo njemu poznatih razloga donio neobjašnjivu odluku.”

I sada nam takav majstor dijeli lekcije o tomu što je kazneni udarac, između ostaloga.”