Nikada u 113 godina postojanja kluba Hajduk nije imao ovakav niz u Kupu

Hajduk Split jučer je s visokih 5:0 razbio Varaždin te se tako sa stilom plasirao u četvrtfinale SuperSport Kupa Hrvatske.

Golove su zabili Ismael Diallo u 43., Filip Krovinović iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Laszlo Kleinheisler u 64., Josip Elez u 67. i Marko Livaja iz kaznenog udarca u 72. minuti.

Bila je to 13. uzastopna pobjeda Hajduka unutar 90 minuta u SuperSport Kupu Hrvatske i time je srušen rekord kluba. Nikada u svojoj 113 godina dugoj povijesti Hajduk nije imao toliko pobjeda zaredom (bez produžetaka i penala) u nacionalnom Kupu, a do sada je najviše imao 12 pobjeda zaredom u razdoblju od 1973. do 1976. godine. Ta generacija, koju mnogi smatraju najvećom u povijesti kluba, osvojila je pet nacionalnih Kupova zaredom.