NITKO KAO HAJDUK IZ SPLITA: Bijeli opet postavili rekord!

Hajduk je u utakmici osmog kola SuperSport HNL-a pobijedio Slaven Belupo 5:1, iako su gosti poveli na isteku prvog poluvremena. Golove za Hajduk zabili su Mlakar u 51., Čolina u 60., Atanasov u 78. i Nikola Kalinić u 81. i 93. minuti, a za goste je pogodio Hoxha u 44. minuti.

Bila je to lijepa pobjeda za Hajduk koji se vratio na pravi put nakon poraza u Osijeku u prošlom kolu. Još jednom je Poljud bio vrlo dobro popunjen i Bijeli nastavljaju postavljati standard za sve ostale domaće klubove. Utakmicu u Splitu gledalo je uživo više ljudi nego na svim ostalim utakmicama zajedno, iako su u Zagrebu Dinamo i Rijeka igrali mini derbi.

Prema podacima sa službene stranice HNS-a, Hajduk je uživo gledalo 15.108 navijača. Dinamo je u Zagrebu gledalo 5894, Istru u Puli 1419, Varaždin kod kuće 2263, a Osijek u Gradskom vrtu 2944 gledatelja. Ukupno je na sva četiri ostala stadiona bilo 12.520 ljudi, 2588 manje nego na Poljudu.

Podsjetimo, to je samo nastavak sjajnih Hajdukovih navijačkih brojki ove sezone i kalendarske godine. Bijeli u ovom trenutku imaju više od 86 tisuća članova te je prodano oko 12 tisuća godišnjih pretplata.

Za analizu utakmice Hrvatska – Estonija kliknite OVDJE.