NITKO KAO ON: Livaja je danas ispisao Hajdukovu povijest

Najbolji igrač hrvatske lige, Marko Livaja, i danas je bio itekako raspoložen u dresu Hajduka. Splićani su slavili 0:3 na gostovanju kod Hrvatskog Dragovoljca, a sva tri gola postigao je upravo 28-godišnji napadač.

Doveo je Hajduk u vodstvo u 32. minuti, a u 75. je opet poentirao iz kaznenog udarca. Treći gol Livaja je zabio u 79. minuti nakon asistencije Stipe Biuka. Livaja je u ovoj sezoni zabio 27 golova.

Uz HNL golove Livaja je zabio četiri u Kupu te dva za Hrvatsku. S današnja tri gola Hajdukova je desetka ispisala klupsku povijest. S 21 golom postao je najbolji strijelac Hajduka u jednoj HNL sezoni. Dosad je tu titulu držao Mijo Caktaš, koji je u sezoni 2019./2020. zabio 20 golova za Hajduk. Pred Livajom je još 13 ligaških utakmica i izgledno je da će dodatno poboljšati svoj učinak.

U idućem kolu Hajduk će ugostiti Rijeku, a taj dvoboj na rasporedu je 26. veljače.