Nogometaši Varaždina nastavljaju skupljati bodove u nadoknadama

Nakon utakmica 22. kola Druge HNL razlika na vrhu ljestvice između Varaždina i Rudeša je ostala ista. Nogometaši Varaždina i dalje imaju dva boda više (42-40). Treća je Dubrava TK s 36 bodova.

Najveći pretendenti za prvo mjesto i ulazak u HT Prvu ligu pobijedili su i u 22. kolu, ali su obje pobjede izborene na krajnje dramatičan način. Varaždin je doma pobijedio Solin 1-0 golom Herrere u 94. minuti, dok je Rudeš, također kao domaćin, svladao Dinamo II s 3:2 ključnim golom Pavleka u 88. minuti.

Inače, nogometaši Varaždina su se gotovo specijalizirali za infarktne završnice u nastavku sezone te uglavnom utakmice privode kraju kao pobjednici. U nastavku sezone Varaždin je već jednom slavio golom u sudačkoj nadoknadi, kada je Kolarić u 91. minuti zabio za 1:0 protiv Cibalije.

Orijent 1919 je vodio kod Varaždina 1:0, ali je domaćin u nastavku okrenuo na 2:1, a Varaždin čak i kada pobijedi s uvjerljivih 3:0 (protiv BSK-a), sve golove postigne od 81. minute do kraja.

U idućem 23. kolu Varaždin gostuje u Zmijavcima kod Croatije, dok će Rudeš igrati kod Solina. S nestrpljenjem se čeka 26. kolo (30. travnja) i direktni dvoboj Rudeša i Varaždina.