NOGOMETNI SVIJET IMA NOVOG JUNAKA: Pogledajte novi show Halanda!

Nogometni svijet uvjeren je kako je Kylian Mbappe pravi nasljednik Ronalda i Messija. No, izgleda kako imamo novo ime na toj listi! U pitanju je fantastični 19-godišnji norveški napadač, Erling Haaland, koji je već oduševio u njemačkoj Bundesligi.

Mladi Norvežanin u polusezoni za austrijski Salzburg postigao je čak 28 golova! Svi ga ponajviše pamte iz razloga što je zabijao u prvih pet utakmica grupne faze Lige prvaka. Na kontu ima tako čak 8 golova u najelitnijem nogometnom natjecanju, a u posljednjem kolu nije uspio zabiti Liverpoolu. No, bilo je jasno da mora otići u puno veći klub pa je tako završio u Borussiji Dortmund za 20 milijuna eura.

I odmah je počeo raditi velike stvari. U prvoj utakmici njegov BVB gubio je na gostovanju od Augsburga, a Erling je u igru ušao u 56. minuti i u vrlo kratkom periodu postigao nevjerojatni Hat Trick s kojim je ‘Žutima’ donio velika tri boda. No, trener Borussije kao da je imao još teži zadatak u idućem kolu. Naime, BVB je sinić ugostio Koln.

Haaland je ušao u 65. minuti te je postigao dva gola. Borussia Dortmund slavila je 5:1, a mladić je došao do svog petog gola u sezoni. Impresivno, zar ne?

Norveški napadač tako je u provedenih 59 minuta na terenu postigao 5 golova iz 5 udaraca! Najbrže zabijenih 5 golova u povijesti njemačke Bundeslige. Malac je spreman za veliku karijeru…