NOVA SENZACIJA U NJEMAČKOJ: Četvrtoligaš izbacio Bayer Leverkusen iz njemačkog kupa

Četvrtoligaš RW Essen je priredio senzaciju u osmini finala njemačkog kupa pobijedivši nakon produžetaka bundesligaša Bayer Leverkusen 2:1.

Nakon što je utakmica u regularnom dijelu završila bez pogodaka, igrani su produžeci i Bayer prvi dolazi u vodstvo. U 105. minuti zabija Leon Bailey. Međutim, u 108. minuti Oguzhan Kefkir izjednačuje, a u 115. minuti Simon Engelmann dovodi RW Essen u vodstvo.

Prije tri tjedna minhenski je Bayern eliminiran u drugom kolu. Bolji je bio drugoligaš Holstein Kiel koji je u utorak nakon izvođenja jedanaesteraca protiv drugog drugoligaša Darmstadta 98 slavio 8:7(1:1).

Utakmica je nakon 90 minuta završila rezultatom 1:1. Poveo je Holstein Kiel, a strijelac je u 58. minuti bio Janni Serra, ali u 86. minuti Serdar Dursun zabija za izjednačenje. Kako pobjednik nije odlučen ni nakon produžetaka uslijedili su jedanaesterci.

Večeras još igraju Borussia Dortmund protiv Paderborna i Werder protiv Greuther Fürtha, a sutra su na rasporedu utakmice Wolfsburg – Schalke, RB Leipzig – Bochum, Jahn Regensburg- Köln i Stuttgart – Mönchengladbach.