NOVA SRAMOTA: Nećete vjerovati što je danas napravio turski Fenerbahče!

Nakon ždrijeba ovosezonske grupne faze Europske lige, bili smo uvjereni kako je zagrebački Dinamo dobio uglednu i tešku skupinu. Ali, toliko toga se sada promijenilo i Modri itekako mogu biti optimistični oko famoznog ‘proljeća u Europi’. Stižu, bar za nas, divne vijesti iz Turske. Fenerbahče ne staje s negativnim rezultatima…

FENERBAHČE PROSIPA UGLED

Turski velikan, Fenerbahče, u 7. kolu domaćeg prvenstva imao je ‘lagano’ gostovanje kod Rizespora koji se prije ove utakmice nalazio na predzadnjem mjestu!

Već u prvom poluvremenu Rizespor je napunio mrežu turskog velikana i na odmor se otišlo s rezultatom 3:0 u korist domaćina. Phillip Cocu, trener Fenerbahčea, neuspješno je pokušao probuditi ekipu izmjenama. Rezultat se nije mijenjao u drugom poluvremenu.

Ovo je uistinu golemi udarac za Fener jer se nakon sedam odigranih utakmica nalaze na mizernom 14. mjestu. Imaju samo dvije pobjede, remi i čak 4 poraza! Gol razlika je 6:10. Cocu bi trebao dobiti otkaz nakon nove sramote, ali čeka se službena potvrda. Inače, u 2. kolu Europske lige ugostit će slovački klub Trnavu koja je u 1. kolu pomalo senzacionalno srušila Anderlecht 1:0.

DINAMO IMA PRILIKU STOLJEĆA

A ništa bolje ne prolazi ni Anderlecht. Belgijski ‘kraljevski’ klub imao je čudesan ulazak u sezonu kad su nanizali četiri pobjede uz sjajnu gol razliku 13:4. Teško je objasniti što se dogodilo nakon toga.

Naime, Anderlecht je u pet idućih utakmica slavio samo jednom. Izgubili su derbi utakmice protiv Club Bruggea i Genka, a slavili protiv Standarda i Liegea. Sramotno je bilo ispadanje iz belgijskog Kupa gdje ih je kod kuće isprašio maleni St. Gilloise rezultatom 0:3. A danas nova drama u režiji ove ekipe. Kod kuće su dočekali St. Truiden i odigrali utakmicu bez golova.

Anderlecht je ispalio 21 udarac prema golu St. Truidena, imao igrača više od 22. minute i na kraju odigrao bez golova na svom stadionu. Ivan Santini je i dalje prvi topnik belgijskog prvenstva ali u posljednjih šest utakmica uspio je samo jednom poentirati.

Belgijski mediji pišu kako je ovaj klub već upisao naslov prvaka nakon uvodne četiri pobjede. A glavni trener danas se čak uspio i posvađati s navijačima tijekom utakmice pa je atmosfera sve samo ne dobra. Dodajmo kako je Nenad Bjelica gledao utakmicu u Bruxellesu.

Ovaj vikend neće dobro pamtiti ni simpatična Trnava. Oni su kod kuće izgubili od puno uglednije Slovan Bratislave rezultatom 1:2. Trnava je tako loše ušla u sezonu da se nalazi na užasnom devetom mjestu i imaju samo osam bodova. Posljednji put su u domaćem prvenstvu slavili 11. kolovoza što je potvrda očajne forme iako su zasluženo došli do grupne faze Europske lige.

Istina, nije se ni Dinamo proslavo u očajnom derbiju na gostovanju kod Hajduka. Ali, ovo je zaista prilika stoljeća koju Modri moraju iskoristiti.

U Fenerbahčeu vlada totalni kaos i momčad izgleda blijedo, Anderlecht se totalno ugasio i nije sposoban zabiti gol ni kad ima igrača više čak 70-ak minuta. Trnava je jednostavno nivo ispod Dinama, ali baš takve stvari treba pokazati na terenu.

U četvrtak Dinamo gostuje kod Anderlechta i baš zbog posljednjih rezultata treba biti itekako optimističan…

KONAČNO POKAZUJE SVOJ TALENT: ENGLESKI MEDIJI ODUŠEVLJENI IGROM MATEA KOVAČIĆA! LANSIRALI PRAVU SENZACIJU!

NIKO KOVAČ UMIRIO NAVIJAČE NAKON DVA POSRTAJA: „Puno smo promašili, ali jamčim da ćemo biti bolji!“