Novi žestok udar na Kustića – Olimpijski odbor raskrinkao HNS

Mario Gulić | 28. srpnja 2025.
Rudeš / HNS

Nogometni klub Rudeš oglasio se službenim priopćenjem. Koje otvara ozbiljna pitanja o regularnosti i transparentnosti procesa vezanog uz potencijalno proširenje. U objavi pod naslovom “FARSA ILI PARALELNI SLALOM”, klub javno iznosi svoje nezadovoljstvo. Zbog, kako navode, manipulacija i nesuvislih najava koje su dovele u zabludu brojne klubove uključujući i Dinamo, Hajduk te članove Prve i Druge NL.

NK Rudeš je uvijek za sve u interesu nogometa, pa tako i za proširenje lige. Ali ono proširenje lige koje se po zakonu može sprovesti u precizno određenim rokovima. I po jasnim kriterijima za svakog pojedinca unutar lige. U hrvatskom nogometu trebaju nam sportski i administrativni kriteriji, Te kratkoročna i dugoročna strategija; trebaju nam elaborati sportskih stručnjaka i Powerpoint prezentacije; trebaju nam druga i treća čitanja, a ne spinovi! Očekujemo sada da se istraži zašto su i od koga zavedeni svi klubovi 1. NL i naša dva najveća kluba, Dinamo i Hajduk, kao i klubovi iz 2. NL koji su se nadali proširenju. Očekujemo da se objasni zašto nisu igrane kvalifikacije propisane Pravilnikom i propozicijama natjecanja Prve NL.
Ne vjerujemo da natjecateljske i pravne službe Saveza nisu znale da tako nešto nije moguće. Postavljamo pitanje zašto smo svi sjedili na sastanku 4. lipnja 2025. (gdje je predsjednik HNK Hajduka došao i izgubio cijeli dan za dobrobit nogometa, kao i g. Dabac, predstavnik GNK Dinama u tom momentu) u Kući nogometa kad isto nije moglo biti isporučeno i sprovedeno u sezoni 2025/2026? S obzirom na zadnja događanja, možemo samo pretpostaviti da se opet predsjedniku Kustiću nije prezentiralo stvarno stanje, odnosno da postoji paralelni sustav/ slalom unutar Saveza. Ako je tako, onda imamo ozbiljan problem. Isprike nam ne trebaju, želimo od odgovornih znati istinu…

Objavu potpisuje predsjednik kluba, Josip Šimunić.

Novi žestok udar na Kustića – Olimpijski odbor raskrinkao HNS