NOVO EUROPSKO PROLJEĆE: Evo kakvo je stanje u Dinamovoj skupini!

Hrvatski prvak Dinamo Zagreb napokon se vratio pobjedama u Europi. Nakon što su vezali čak tri poraza, danas su svladali Astanu u gostima 0:2. Radi se o susretu petog kola Konferencijske lige, a Modri su ovom pobjedom napravili golemi korak ka novom europskom proljeću.

Dinamo je poveo u 48. minuti kada je zabio Gabriel Vidović koji je tako strijelac u dvije utakmice zaredom. Konačnih 2:0 postavio je probuđeni japanski ofenzivac Takuro Kaneko u 79. minuti.

Sergej Jakirović i društvo ovom pobjedom vratili su se nazad na drugo mjesto u skupini C gdje imaju šest bodova. Već odavno se zna kako je Viktoria Plzen osigurala prvo mjesto, a borba za drugo mjesto koje donosi prezimljavanje trajat će sve do posljednjeg sučevog zvižduka u šestom kolu.

Astana je trenutno treća sa četiri boda, a isto toliko ima i FC Ballkani sa Kosova. No, aktualni prvak Kosova će sada u 18:45 ugostiti Viktoriju Plzen. Naravno, ukoliko ostvare pobjedu onda će preskočiti Dinamo na tablici, a u slučaju remija će izbiti na samo treće mjesto.

Isto tako dodajmo, ako Ballkani danas remizira s Viktorijom ili čak izgubi onda će Dinamu biti dovoljan i bod u posljednjem kolu na svom stadionu protiv upravo Ballkanija. Tada čak ni pobjeda Astane protiv Viktorije ne bi ništa značila jer Dinamo ima bolji međusobni omjer protiv Astane.