OČAJNA SEZONA: Blijedi Arsenal izgubio od ekipe koja se bori za ostanak!

Ova sezona će za slavni Arsenal i njegove navijače biti za brzi zaborav. Ne pamti se kada su Topnici izgledali tako loše, u prvoj utakmici nastavka Premiershipa uvjerljivo su poraženi od Citya 3:0 da bi u 30. kolu doživjeli novi posrtaj.

Brighton je velikom pobjedom na domaćem terenu ugrabio bodove koje će im pomoći da osiguraju ostanak u Premiershipu. Momčad Mikela Artete povela je u 68. minuti odličnim pogotkom Nicolasa Pepe s desne strane.

No, to je bilo sve od Topnika do kraja susreta, domaćin je preokrenuo rezultat i došao do bodova spasa. U 75. minuti Lewis Dunk je ugurao loptu u mrežu Arsenala za izjednačenje, da bi u petoj minuti sučevog dodatka Neal Maupay pogodio za 2:1, nakon lošeg istrčavanja rezervnog vratara Emiliana Martineza.

Argentinac je u 40. minuti morao zamijeniti ozlijeđenog Bernda Lena, na nosilima je iznesen s terena nakon sudara s Maupayom. U iduća dva kola Topnici idu na gostovanje kod Southampton te Sheffielda, trenutno se nalaze na tek devetom mjestu, šest bodova su udaljeni od Europe.

POTRES NA POLJUDU: Igor Tudor otpisao najskupljeg igrača Hajduka!