ODLIČAN KOMENTAR: Gary Lineker savršeno opisao problem Engleske…

Engleska nogometna reprezentacija ipak nije otišla do kraja već je to napravila Italija koja je slavila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Gareth Southgate i njegovi momci poveli su već u drugoj minuti preko Shawa. No, sve ih je zaprepastio Leonardo Bonucci kada je u 67. minuti zabio za 1:1. U produžecima rezultat se nije mijenjao, a onda su Talijani bili bolji u jedanaestercima.

Odlučujući penal u petoj seriji raspucavanja promašio je Bukayo Saka, 19-godišnji engleski reprezentativac. I to jako smeta mnogim engleskim navijačima jer smatraju kako je Gareth Southgate napravio golemu pogrešku, a sve to je i priznao nakon utakmice. Utakmicu je odmah po završetku na Twitteru komentirao i legendarni engleski napadač Gary Lineker. Nekad reprezentativni centarfor, a danas BBC-jev stručni komentator imao je samo riječi hvale za svoje sunarodnjake.

“Ovo nije kraj ove talentirane generacije, tek je početak. Čestitke Talijanima, zaslužili su pobjedu”, napisao je Lineker u prvom tvitu pa za 20-ak minuta dodao i drugi:

“Mislim da Engleska u budućnosti mora tražiti način da igra ofenzivniji nogomet. Imamo napadače kojima bismo mogli plašiti protivničke obrane, a mi se plašimo dati tim napadačima da se razmašu.”