ODLIČNA PRIPREMA: Dinamo u prijateljskoj utakmici svladao klub koji će igrati Ligu prvaka!

Dinamo je jučer na Hitrec-Kacianu, pomoćnom terenu Maksimira, upisao pobjedu protiv ukrajinskog Šahtara rezultatom 1:0.

Radilo se o pripremnoj trening-utakmici zatvorenoj za javnost, u kojoj je Sergej Jakirović isprobao 18 igrača, uključujući više njih iz omladinske škole.

Jedan od njih, 17-godišnji Tomas Baković, odlučio je utakmicu. Baković je poentirao lijepim udarcem s desetak metara u 67. minuti, nakon asistencije Lukasa Kačavende. Šahtar je pred kraj utakmice imao priliku za povratak, ali Brazilac Vinicius je pogodio stativu.

Nakon utakmice Jakirović je rekao: “Dojmovi su dobri, igrali smo protiv jako dobre momčadi. Igrači Šahtara su fluidni na lopti, teško ih je čuvati. Mi smo morali malo improvizirati, ali to stavljam pod navodnike. Jer ovi dečki koji su danas igrali pokazali su svoj potencijal i sjajno pokazali kako dobro radi naša nogometna škola. Stvarno su se prezentirali na najbolji mogući način. Zadovoljni smo s pobjedom, a na trenutke smo možda malo i patili, ali uspjeli smo se obraniti i stići do pobjede.

Ovim klincima samo treba pokazati put da se može doći do seniora. Ja s time nemam problema. Naravno da ništa neće ići preko noći. Bit će tu uspona i padova, ali bitno je da oni vide da mogu do seniora. Dosad smo ih jako puno koristili. U subotu će ovi koji su danas izašli dvadesetak minuta prije kraja biti na klupi, to je plan.”

Dinamo je prodao napadača Frana Brodića u mađarski Ujpest pa je Jakirović upitan traži li novog napadača: “Dva dana nisam vidio sportskog direktora, tako da očito nema novosti. Kad se radi o Brodiću, dobio je jako dobru ponudu za njega, za klub za sve. Ima 27 godina, treba gledati sebe, u novom klubu će biti prva opcija. Što ne znači da ga mi ne bismo koristili da je ostao. Želim mu puno sreće i zdravlja”