OSIM TRI VAŽNA BODA: Hrvatska je na Cipru srušila veliki rekord!

Hrvatska je na Cipru na AEK Areni nastavila s pobjedama u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine. Vatreni su slavili s 3:0.

Srušen velik rekord

Hrvatska je s tri pogotka srušila Cipar u utakmici sedmog kola skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. Osim osvojena tri boda, Vatreni su se još jednom pobrinuli da sačuvaju svoju mrežu.

Čak šesti put zaredom u ovim kvalifikacijama izabranici Zlatka Dalića nisu primili pogodak. Preciznije, hrvatska obrana je kapitulirala samo u prvom kolu u Ljubljani kada su Slovenci porazili Vatrene zgoditkom Sandija Lovrića. Od tada je prošlo već 615 minuta tijekom kojih Hrvatska nije primila gol u kvalifikacijama. To je novi rekord u 30-godišnjoj povijesti naše reprezentacije.

Iza rekorda stoje Dominik Livaković i Ivica Ivušić koji su čuvali vrata Hrvatske u ovih šest susreta. Dosadašnji rekorderi bili su Stipe Pletikosa i Vedran Runje. Njih su dvojica u kvalifikacijama za Euro 2008. čistu mrežu imali 575 minuta.