Ovako bi trebala izgledati Kranjčevićeva nakon renovacije. Na njoj će igrati i Dinamo

FOTO:

Jučer je krenula rekonstrukcija Kranjčevićeve, jednog od najikonskijih i najdugovječnijih SHNL stadiona.

Podsjetimo, rok za završetak radova je 18 mjeseci. Već je otprije poznato da će se Lokomotiva privremeno preseliti na Maksimir pa će do kraja sezone tamo igrati domaće utakmice. Posjetili smo Kranječevićevu kako bismo vidjeli kako danas izgleda.

Cijena nove Kranjčevićeve, tj. ponuda Strabaga koji izvodi posao je 37,87 milijuna eura bez PDV-a. Stadion će imati 11.163 sjedeća mjesta. Rok od 18 mjeseci znači da bi Dinamo krajem 2026. godine trebao preseliti u Kranjčevićevu, a plan je da bude tamo dok traje izgradnja novog Maksimira. On bi, prema najavama iz Grada, trebao biti gotov do 2029. godine.

Zagrebački je gradonačelnik Tomislav Tomašević sa svojim zamjenicima Lukom Korlaetom i Danijelom Dolenec te Upravom Dinama (ispred koje su bili Zvonimir Boban, Zvonimir Manenica i Velimir Zajec) i Lokomotive postavio kamen temeljac za obnovu zagrebačkog stadiona.

Lokomotiva se oprostila od svog stadiona
Prije deset dana, uoči utakmice sa Slaven Belupom, Lokomotiva se oprostila od stadiona na kojem je dugo godina igrala. Doduše, i Lokomotiva je tamo “gost” s obzirom da je klub s Kajzerice, iz Novog Zagreba.

“Mjesto gdje su se rađale legende, gdje smo plakali i smijali se, slavili neke od najvećih uspjeha u povijesti našeg kluba. Danas protiv Slaven Belupa igramo predzadnju utakmicu. Dođite da zajedno ispratimo naš dom”, stajalo je u objavi.

Kapacitet se širi na 11.163 mjesta

Stadion u Kranjčevićevoj poprimio je današnji oblik 1977. godine, a uskoro će se proširiti s 5350 na 11.163 mjesta. Uklonit će se reflektori, a stadion će imati modernu LED rasvjetu. Ispred stadiona bit će novi trg od 6300 metara kvadratnih.

“Bilo je bitno da zadovolji uvjete 4. kategorizacije UEFA-e, što znači da se ondje može igrati i Liga prvaka i druge UEFA-ine utakmice sve do polufinala natjecanja. Do rujna 2026. je plan da bude izgrađen i da Dinamo i Hrvatska mogu igrati na njemu. Sve tribine na novom stadionu bit će natkrivene, a teren hibridni grijani. Prostori za igrače, osoblje i tehničku podršku bit će detaljno opremljeni”, rekao je Tomašević prilikom predstavljanja projekta u studenom i dodao:

“Vrijednost gradnje je 35 milijuna eura bez PDV-a, s njim oko 44 milijuna eura. U potpunosti financiran projekt iz gradskog proračuna. Nakon imovinsko-pravnih odnosa, ovo je drugi bitan korak prema izgradnji stadiona u Maksimiru.”

Komentari

komentara

« Povratak