OVO JE ATOMSKI DINAMO: Jeste li ikad vidjeli ovakvu statistiku na nogometnoj utakmici?

Završilo je prvih 45 minuta najvećeg hrvatskog derbija između Dinama i Hajduka. Nakon prvog dijela možemo kazati kako se na terenu nalazi samo jedna ekipa, a to je Dinamo Zagreb koji izgleda nevjerojatno moćno.

Dinamo: Livaković – Šitum, Perić, Dilaver, Leovac – Moro, Ivanušec – Kadzior, Olmo, Oršić – Petković

Hajduk: Ljubić – Bašić, Simić, Ismajli, Čolina – Kalik, Jurić, Nejašmić, Caktaš – Jradi, Eduok

Prije utakmice bilo je raznih priča kako bi Nenad Bjelica mogao odmarati neke igrače zbog sraza u Ligi prvaka koji je na rasporedu idući utorak u 21:00. No, današnja početna postava Dinama uistinu izgleda nevjerojatno moćno za HNL prilike. Dokaz koliko je Bjelica ozbiljno shvatio ovu utakmicu najbolje govori trojac u napadu: Petković – Oršić – Olmo.

Daleko najbolji na terenu svakako je Bruno Petković, napadač Dinama. 25-godišnjak se igrao s igračima Hajduka kao da se nalazi na školskom igralištu gdje igra protiv djece. Upravo je Petković postigao pogodak u 12. minuti nakon sjajne asistencije Kadziora iz kornera.

A statistika nakon prvog poluvremena možda i najbolje govori koliko je Dinamo moćan u odnosnu na Hajduk. Modri su tako imali posjed lopte od čak 71%! Tu je i pomalo nevjerojatan broj udaraca prema vratima Hajduka: Bilo ih je 10, ali tek 4 su išla u okvir vrata. Modri su također imali 7 kornera.

Ono što mora brinuti navijače Hajduka je činjenica da njihovi ljubimci nisu imali ni jedan udarac u okvri vrata Dinama. No, zato su bili ‘aktivni’ po pitanju žutih kartona, a ukupno tri igrača su dobila: Simić, Ismajli i Kalik. Ova trojka će također propustiti idući okršaj na Poljudu protiv Rijeke.

No, pravi šok dogodio se pri samom kraju prvog dijela jer je Hajduk zasluženo dobio udarac s bijele točke. Naime, lopta je pogodila u ruku Leovca unutar 16-erca, a Bebek je bez ikakvog razmišljanja pravilno pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je sjajno realizirao Mijo Caktaš koji očito voli igrati protiv Dinama.

GOTOVO: BARCELONA JE DANAS SLUŽBENO OTPISALA RAKITIĆA. IZABRAO JE KLUB U KOJI ŽELI OTIĆI

PREKRASNO: Pogledajte u kakvim dresovima danas igra Dinamo!