OVO JE BILO NISKO: De Bruyne sočno spustio Unitedu!

Mnogo promjena smo vidjeli u nogometnom svijetu, a posebno se to odnosi na engleski Premiership. Prije deset godina glavnu riječ vodio je Manchester United, koji je danas miljama daleko od vrha u engleskom nogometu. No, zato glavnu riječ vodi jedan drug Manchester, onaj plavi dio grada koji se zove Manchester City.

Guardiola i društvo tako već godinama očitavaju nogometne lekcije ‘Crvenim vragovima’ koji imaju velikih problema kad je u pitanju povratak u elitu. Nova visoka pobjeda dogodila se u prvoj polufinalnoj utakmici Liga kupa gdje je City slavio 3:1 protiv Uniteda.

City je u prvih 38 minuta riješio gradskog rivala koji mu nije mogao ništa iako je Guardiolina momčad kod Uniteda došla s velikom taktičkom promjenom.

Trener gostiju na klupi je ostavio oba napadača, Aguera i Jesusa, te igrao s lažnom devetkom koju su pomagale dvije desetke. Bernardo Silva, Sterling i Mahrez sjajno su obavili posao, a Kevin De Bruyne, koji im je odlično asistirao s centra, otkriva da im je trener novi način igre pokazao na jutarnjem treningu na dan utakmice i to vrlo kratko.

“Naša vježba trajala je 15 minuta i to je bilo sve”, otkriva De Bruyne i dodaje: “Taj način igre odličan je kada je s druge strane momčad koja igra obranu čovjek na čovjeka.”

Osim toga, City je imao i olakšicu igranja na “svom terenu”. Ovo mu je bila već sedma pobjeda u posljednjih deset utakmica na Old Traffordu. City je ujedno Unitedu nanio četvrti od ukupno 12 posljednjih domaćih poteza.

NEVJEROJATNA GOLČINA: MODRIĆ ZABIO ČUDESNI GOL POPUT QUARESME!

HOĆE LI TO DINAMO ZAISTA NAPRAVITI? Bjelica poslao upozorenje Olmu!