OVO JE BILO ZA ZATVOR: Vratar Šahtara je Gavranoviću mogao slomiti kralježnicu! Ponovljena snimka pokazala koliko je sreće imao…

Nogometaši Dinama odigrali su 2:2 (1:1) kod Šahtara u Harkivu u 3. kolu skupine C Lige prvaka, a jedan od ključnih trenutaka utakmice za hrvatskog prvaka dogodio se u 60. minuti, kada je španjolski sudac Lahoz sve iznenadio i dosudio jedanaesterac za Modre.

Ukrajinski prvak je poveo u 16. minuti golom Jevhena Konopljanke, izjednačio je u 25. minuti Dani Olmo nakon asistencije Mislava Oršića, a onda je na scenu stupio ukrajinski vratar Andrij Pjatov, hrvačkim zahvatom srušio Marija Gavranovića u šesnaestercu pri izvođenju jednog Dinamovog kornera, a nakon toga mu podmetnuo nogu pod leđa i zamalo ga teško ozlijedio.

Španjolski sudac pokazao je na bijelu točku i šokirao sve na stadionu, jer ta situacija i nije bila dobro vidljiva u izravnom prijenosu. Međutim, dodatni pregled VAR-om pokazao je koliko je to bio pogibeljan start i bez sumnje za najstrožu kaznu koju je iskoristio Mislav Oršić.