OVO JE MOGLO BITI KOBNO: Pogledajte urnebesni autogol Domagoja Vide!

AEK iz Atene nije se baš proslavio u prvoj utakmici drugog pretkola UEFA-ine Konferencijske lige. Na svom stadionu jedva su pobijedili andorski Inter Escales.

Grci jesu Andorcima zabili čak četiri pogotka, ali su isto tako čak primili tri gola što je prava senzacija. U toj pobjedi nije se baš iskazao naš Domagoj Vida. Hrvatski stoper je u 65. minuti imao čistu loptu koja je letjela prema njemu. Nikog od protivnika nije bilo blizu.

Odlučio je vratiti loptu glavom svom vrataru, no prejako ju je udario, tako da je lopta preskočila 193 centimetra visokog Thomasa Strakoshu i završila u mreži AEK-a. Nije to velika tragedija jer je grčki klub u tom trenutku vodio s 4:0. Autogol Vide pogledajte OVDJE.

AEK je sjajno ušao u utakmicu. Bivši igrač Dinama Robert Ljubičić zabio je za 1:0 već u šestoj minuti. Uslijedili su golovi Levija Garcije (20′) i Mijata Gaćinovića (31′) te početkom drugog poluvremena i Harolda Moukoudija (53′).

Grčki klub imao je 4:0, a onda je Vidin autogol dao krila gostima koji su u ovu utakmicu ušli kao totalni autsajderi. Strakosha je skrivio penal koji je u 78. minuti realizirao Sascha Andreu, a nakon toga je za 4:3 zabio i Martinez Viti. Srećom po AEK, Andorci nisu uspjeli stići do izjednačenja. Uzvrat se igra za tjedan dana u Andori.