OVO JE SRAMOTNO: Danski mediji u nevjerici nakon poraza pa Modrića nazvali veoma pogrdnim imenom!

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Dansku sa 1-0 na gostovanju u Kopenhagenu u utakmici 3. kola UEFA LIge nacija.

Pogodak vrijedan pobjede na Parken stadionu postigao je Mario Pašalić u 69. minuti, nakon ubačaja Marcela Brozovića. Pašalić je spremno dočekao loptu na visini peterca i poput rasnog strijelca uklizao te ju proslijedio u mrežu kroz noge danskog vratara Kaspera Schmeichela.

Danska je bila bolja i opasnija u prvom poluvremenu, ali jedini udarac unutar okvira, koji je u 40. minuti uputio Andreas Cornelius, Dominik Livaković je odlično obranio.

Nakon utakmice danski su mediji bili podosta ogorčeni ishodom utakmice, a kolumnist Jesper Engman, koji piše za Jyllands Posten detektirao je Luku Modrića kao ključnog igrača za preokret, ali ga je i nazvao vrlo pogrdnim izrazom.

“Svi smo čekali gol Danske, ali Hrvatska je u igru ubacila Luku Modrića, 36-godišnjaka koji je osvojio Ligu prvaka i koji je puno više od toga, a ušao je i Mateo Kovačić. Momentum utakmice se promijenio, Hrvatska je zaigrala bolje”, napisao je Danac i zatim Modrića nazvao – trolom.

“Hrvatska je izborila korner iz kojeg je Pašalić progurao noge kroz Schmeichelove noge u gol. Što je to? Smije li mali nogometni trol Luka Modrić, pokretač preokreta svoje momčadi, doći ovdje i pokvariti nam zabavu”, pitao se Engman.

Lipanjsku seriju utakmica u Ligi nacija Hrvatska će zaključiti u ponedjeljak, 13. lipnja, dvobojem protiv Francuske (20.45 sati) u predgrađu Pariza na Stade de Franceu.

BOMBA OD TRANSFERA: LOVRO MAJER RADI TRANSFER KARIJERE?