OVO JE SVE: Pogledajte kako izgleda tablica u našoj skupini

Hrvatski nogometaši došli su do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Katru svladavši Kanadu s uvjerljivih 4-1 (2-1) u nedjeljnom dvoboju na stadionu Khalifa International u Dohi.

Hrabri Kanađani poveli su već u drugoj minuti preko Daviesa, ali su Vatreni do poluvremena okrenula preko Kramarića u 36. i Livaje u 44. minuti. Pobjedu Hrvatske potvrdio je Kramarić u 70. minuti, a Majer je u nadoknadi zabio za 4:1. U drugoj utakmici 2. kola ove skupine Maroko je ranije pobijedio Belgiju 2:0.

U ranijem terminu Maroko je iznenađujuće svladao favoriziranu Belgiju s 2:0 pa je to dodatno zakompliciralo situaciju u našoj skupini F. A stanje je ovako:

Hrvatska i Maroko imaju po četiri boda, ali Hrvatska je u prednosti jer je zabila više golova. Belgija je na trećem mjestu sa tri boda, dok je Kanada na posljednjem mjestu bez ijednog boda. Također dodajmo kako su oni eliminirali nakon dvije utakmice.

U sljedećem kolu Hrvatska će igrati protiv Belgije, dok će Maroko snage odmjeriti protiv Kanade.