OVO NIJE USPIO NIJEDAN TRENER U NJIHOVOJ POVIJESTI: Tudor ostvario rekord u Marseilleu!

U posljednjem susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille, kojeg vodi Igor Tudor, je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 3-2 vrativši se na drugo mjesto Ligue 1. Tudorova momčad je do važna tri boda stigla preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti susreta golom Thijsa Dallinga i do kraja poluvremena Toulouse je držao vodstvo. No, u nastavku su gosti okrenuli rezultat s tri gola, a strijelci su bili Chancel Mbemba (52), Cengiz Under (59) i Nuno Tavares (78). Tri minute prije kraja Ado Onaiwu je smanjio na 2-3 ugrozivši pobjedu OM-a, no Marseille je do kraja susreta sačuvao pogodak prednosti.

Osim važne pobjede, Tudor je ostvario i povijesni pothvat. Pod hrvatskim trenerom Marseille je nakon 24 kola osvojio 52 boda. Nikada u povijesti nije imao toliko u ovoj fazi prvenstva.

Tudoru je tako uspjelo što nije mnogim trenerskim velikanima koji su vodili slavni francuski klub, među kojima su Tomislav Ivić, Franz Beckenbauer, Didier Deschamps, Marcelo Bielsa…