OVO NISU ISTINE: Evo koga su turski mediji optužili za poraz!

Hrvatska reprezentacija je u 2. kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedila u Bursi Tursku 2:0 s dva gola Matea Kovačića. Veznjak Chelseaja je prvi zabio u 20. minuti na asistenciju Pašalića da u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena je odbijenu loptu pospremio u prazan gol za konačnih 2:0.

Momčad Zlatka Dalića nije odigrala pretjerano dobru utakmicu, ali je svoje šanse iskoristila za razliku od Turaka koji su u prvom poluvremenu imali dvije velike šanse koje je Livaković obranio. Turski mediji su nakon utakmice uglavnom komentirali promašaje svoje reprezentacije i naglašavali da su gol primili iz prvog udarca Hrvatske na gol.

“Nismo mogli doći do onoga što smo željeli u Bursi. Turska je odlično krenula u utakmicu, ali je Livaković dvaput obranio da bi Hrvati poveli iz prvog udarca na gol. Sudac i VAR soba kontakt Kadioglua i Šutala nisu okarakterizirali kao penal, a u 58. minuti je Mert skinuo zicer Pašaliću”, piše najčitaniji turski sportski portal Fanatik.

“Reprezentacija je zapela na Hrvatskoj. Nismo imali rješenje za Matea Kovačića”, naslov je na Milliyetu koji je odmah nakon utakmice objavio dosta sterilni izvještaj s utakmice bez previše analiziranja.

Tabloid Sabah istaknuo je situaciju iz 55. minute kad je Kadioglu pao u šesnaestercu nakon što se zabio u Šutala. “Skandalozna odluka! Sudac je obilježio utakmicu”, stoji u tekstu Sabaha koji je istaknuo da VAR nije intervenirao kako je trebao.

PALE SU PSOVKE: ČITAČ S USANA OTKRIVA ŠTO JE PERIŠIĆ U LJUTNJI REKAO KRAMARIĆU…