OVO NITKO NIJE OČEKIVAO: Dogodilo se veliko iznenađenje na Svjetskom klupskom prvenstvu!

Nogometaši saudijskog Al Hilala plasirali su se u finale FIFA Svjetskog klupskog prvenstva svladavši u polufinalu u marokanskom Tangeru južnoameričkog prvaka Flamengo iz Brazila s 3-2.

Saudijci su iznenadili favorizirani Flamengo i prošli kao prvi saudijski klub u povijesti u finale, gdje čekaju boljega iz dvoboja Real Madrida i Al Ahlya.

Al Hilal je došao u vodstvo već u 4. minuti iz penala dosuđenog zbog prekršaja Matheuzinha. Penal je u gol pretvorio najbolji saudijski igrač Salem Al Dawsari, a u 20. minuti izjednačio je Pedro udarcem iz voleja na asistenciju Matheuzinha.

U šestoj minuti sudačkog dodatka prvog dijela dogodio se trenutak koji je prelomio susret. Gerson je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudac Kovacs je dosudio novi penal, ali i pokazao isključujući, drugi žuti karton Brazilcu. Al Dawsari je opet bio precizan s bijele točke, a njegov prezimenjak Khalid al Dawsari je u 59. minuti pogodio gredu. Al Dawsari se pretvorio u junaka nakon asistencije Argentincu Viettu u 70. minuti za 3-1, da bi u 91.minuti Pedro zabio svoj drugi gol za konačnih 3-2.

Al Hilal vodi Argentinac Diaz, a uz Vietta, još u sastavu imaju i Brazilca Micheala,Nigerijca Ighaloa, Peruanca Carilla, Malijca Maregu i Kolumbijca Cuellara.

Flamengo je postao tek šesti pobjednik Copa Libertadores koji je poražen u polufinalu. U dosadašnjim izdanjima FIFA klupskog SP-a slavili su samo klubovi iz Europe i Južne Amerike.